16 Şubat 2018 Cuma

Sağlıklı Yaşam Kaynağımız, Spor

   İnsanlar güne uyanarak başlar, sonra kahvaltı yapıp, işlerine gider. Akşam ise eve dönüp dinlenip, yemek yerler. Daha sonra gazete - kitap okur, televizyon seyreder ve uyurlar.

   Herkesin genel yaşam şekli yaklaşık böyledir. Durum böyle olunca vücut hareketsiz kalır, değişik hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Bunu önlemenin en kolay yolu ise sağlıklı spor yapmaktır.

   Günümüzde sporun yaklaşık 50 çeşiti vardır. Belli başlıcaları şunlardır;

-Atletizm
-Atıcılık
-Basketbol
-Bisiklet
-Boks
-Futbol
-Güreş
-Okçuluk
-Tenis
-Voleybol
-Yüzme

   Bu spor dallarından bazıları ise Dünya'da çok yapılmaktadır. bunlardan biride 7'den 70' e herkesin içli dışlı olduğu futboldur. Futbol bir takım oyunu olup, 11'er kişi ile oynanmaktadır. Sahaya 2 takım çıkıp, 45'er dakikalık 2 devre olarak top ile maç yaparlar. Maçta en çok gol atan takım, maçı kazanır.

   Futbolu profesyonel oynayan takımların yanında, mahalledeki çocuklarda kendi aralarında kurduğu takımlarla maçlar yapmaktadırlar. Futbol oynarken, vücut çok hareket ettiği için, insanı çok sağlıklı tutar. Sizlerde boş kaldığınız zaman arkadaşlarınızla futbol maçları yaparak hem arkadaşlarınızla birlikteliğiniz kuvvetlenir, hemde spor yaparak daha sağlıklı olursunuz.

   Herkesin tüm spor dallarını yapması dileklerimizle...

Sağlık maç
Futbol topu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Amerika'nın Dünyadaki Korkusu