29 Eylül 2022 Perşembe

Mhrs Üzerinden Randevu Nasıl Alabiliriz?

   Sağlık Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu güzel bir sistem var, herkes tarafından bilinen, Mhrs. Açılımı ise, Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir. Bu sistem ile kolayca randevu almak kolaylaştı artık. Ama son zamanlarda yoğunluktan dolayı sistemde randevular, dolu görünebiliyor.

   Bu doluluktan dolayı randevu alamıyoruz diyen kişiler görüp, duymaktayız. Bizlerde randevu almanın imkanı var mı diye biraz inceledik. Ayrıca kendimizde hasta olmuştuk buda tam üzerine geldi, yani daha iyi araştırma ve denemeler yaptık.

   Sisteme normal girip arama yaptığımızda 13-14 gün doluluk görünebiliyor. Bunu gören çoğu insanımız, randevu alamam diye düşünmeye başlıyor. 

   Yaptığımız araştırma ve denemeler sonucunda bizler, randevunun alınabildiğini gördük. Yalnız randevu alabilmek için biraz sabır ve uğraşmak gerekiyor. Bunun için 2 YOL tespit ettik, ve bizler randevumuzu aldık. Şimdi sizlere bu yolları yazacağız, bundan sonrası sizlerin gayreti.

Mhrs
Mhrs Randevu

KOLAY RANDEVU ALMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ

1. YOL:

   Mhrs'de hastane ve poliklinik seçip randevu görünmüyorsa, talep yapın. Her gün acil işleri çıkıp, randevularını iptal eden % 5 insan olabiliyor. Bunların iptal etmesi ile anında boşluk açılıp, sizlere sms ile mesaj geliyor. Sizlerde hemen kabul ederseniz, randevunuzu almış olursunuz (çünkü kabul etmek için kısa süreniz var)

2.YOL:

   Taleplerde bazen sms ile mesaj gelmiyor diyenler olabiliyor (ya hiç randevu çıkmıyor, yada o anlık teknik bir durumdan mesaj gelmemiş olabilir). O yüzden bu yazacağımız yolu yaparsanız biraz daha hızlı sonuca gitmenize sebep olabilir, oda şöyledir.

   Genelde akşam 5-7 arası ile sabah 7-10 arası her 15 dakikada bir sistemi takip edin. Ayrıca sabah 10'da yeni günün randevuları açılıyor. Mutlaka 10'dan sonra bakınız. 

   İptal yapanlar olup ve talepte bulunanlarda yoksa, anlık olarak sistemde randevu açılır. Sizlerde takibinizde bunu gördüğünüz an hemen randevuyu alırsanız, zamanı gelince muayene olmak için hastaneye gidersiniz. Çoğu kimse 1-2 kere bakıp göremeyince, daha randevu çıkmaz diye düşünüyor. Ama bu dediklerimizi yaparsanız, her an randevu çıkabilir.

   Sizler için önemli gördüğümüz bu konuyu yazdık. Temennimiz hiç hasta olmamanız ama dünya hâli bu. Her an hasta olma durumumuz var, o yüzden bu öneri yazımızı sizler ve tüm tanıdıklarınız okursa, herkes faydalanmış olur. 

   ÖNEMLİ NOT, HERKES İÇİN;

   Son olarak şunu da demek istiyoruz randevu alıp, hiç hastaneye gitmeyenler de olabiliyor (iptalde yapmayan), lütfen böyle bir durum yapmayalım. Eğer acil işiniz çıktı ise iptal edin, başkası faydalansın. Aynı durumun yarın sizin başınıza da gelebileceğini (hastalanıp randevu bulamayabileceğinizi) asla unutmayın. 

   Ayrıca randevu alıp, gitmeyenlere sistem üzerinden yaptırımlarda olabilir. Her şeyden önemlisi randevu alıp, isteyerek gitmemekle başkasının kul hakkına girmiş oluruz. Bunu hiç ama hiç unutmayalım. Ayrıca sağlıkta bazen dakikaların çok önemi vardır, can taşıyoruz.

   Eğer randevu alıp gitmeyenler çok olursa, şöyle bir önlem alınabilir (randevu alamayanların hakkını korumak için)

   RANDEVUYA GİTMEYENLERE KARŞI ÖNERİMİZ

   Randevusuna üst üste iki kere gitmeyene, 2 ay randevu verilmesin. Eğer illa gitmek istiyorsa, özel hastanedeki muayene ücreti neyse o kadar para ödesin (madem başkalarının randevu almasına engel oluyor). Avrupa'da randevusuna gitmeyenlere neler yapılıyor, bir incelensin isteriz. 

   Başka bir önemli yazımızda daha görüşmek üzere herkese Saygı ve Selamlarımızı sunarız...


NOT 1: Bu yazımızı 29 Eylül 2022 tarihinde hazırlamıştık. 23 aralık 2022 tarihinde yeni bir düzenleme yapıldı. Buna göre randevu alıp bu randevuya gitmeyenler artık bundan sonra aynı branştan 15 gün geçmeden yeni bir randevu alamayacak. Böylece randevu almak isteyip te bulamayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması sağlanacaktır.

NOT 2: Bu yazımızı 29 Eylül 2022'de hazırlamıştık. Mhrs üzerinden randevu ile ilgili 9 Mayıs 2024 günü yeni bir dönemin başlanacağı açıklandı. Bu dönemin adı onaylı randevu olup, kısa detayı şöyledir;

- Aldığınız randevu tarihinden 1 gün önce, saat akşam 8'e kadar (20:00) sizden onay istenecektir. Onay verenler randevuya gidecek, randevuya gelemeyeceğini bildirenlerin ve onay vermeyenlerin randevusu iptal edilecektir. Onaylar internet sitesinden, mobil uygulamadan veya Alo 182 çağrı merkezinden yapılacaktır.

- Bu sistem 13 mayıs 2024 günü başlayacaktır.

- İki hasta grubu bundan muaf tutulacaktır. Bunlar 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları

- Akşam 8'den sonra iptaller olacağı için boşalan randevuların yerine yeni randevular, önceden talep bırakanlar için açılacaktır.

- Randevusunu onaylayıp gitmeyenler ise aynı branştan 15 gün randevu alamayacaktır

- Randevusuna üç ve daha fazla gün varsa bunlarda onay zorunluluğu vardır, 2 gün ve aşağısı gün olan randevular ise otomatik onaylı olacaktır.   Kaynaklar ve etiketler; wwwmhrsgovtr, randevu alma denemeleri, mhrs randevu alma, mhrs randevu iptal etme, mhrs online randevu, mhrs randevu e devlet, mhrs randevu sorunu, mhrs sorunları, mhrs ile ilgili sorunlar, mhrs randevu vermiyor, mhrs neden randevu vermiyor, mhrs sorun, mhrs randevu nasıl alınır, mhrs randevu nasıl alabilirim, mhrs den randevu nasıl alınır, mhrs üzerinden randevu nasıl alabilirim, mhrs'den en kolay randevu nasıl alabilirim,mhrs randevu alamama sorunu, mhrs randevu sorunu olmaması için, mhrs e devlet, SAĞLIK, onaylı randevu sistemi nedir, ONAYLI RANDEVU SİSTEMİ, onaylı randevu nedir, MHRS ÜZERİNDEN RANDEVU NASIL ALABİLİRİZ, hastane randevu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Değerli acil tıbbi müdahaleler Koma nedir Bayılma nedir