29 Eylül 2022 Perşembe

Mhrs Üzerinden Randevu Nasıl Alabiliriz?

   Sağlık Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu güzel bir sistem var, herkes tarafından bilinen, Mhrs. Açılımı ise, Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir. Bu sistem ile kolayca randevu almak kolaylaştı artık. Ama son zamanlarda yoğunluktan dolayı sistemde randevular, dolu görünebiliyor.

   Bu doluluktan dolayı randevu alamıyoruz diyen kişiler görüp, duymaktayız. Bizlerde randevu almanın imkanı var mı diye biraz inceledik. Ayrıca kendimizde hasta olmuştuk buda tam üzerine geldi, yani daha iyi araştırma ve denemeler yaptık.

   Sisteme normal girip arama yaptığımızda 13-14 gün doluluk görünebiliyor. Bunu gören çoğu insanımız, randevu alamam diye düşünmeye başlıyor. 

   Yaptığımız araştırma ve denemeler sonucunda bizler, randevunun alınabildiğini gördük. Yalnız randevu alabilmek için biraz sabır ve uğraşmak gerekiyor. Bunun için 2 YOL tespit ettik, ve bizler randevumuzu aldık. Şimdi sizlere bu yolları yazacağız, bundan sonrası sizlerin gayreti.

Mhrs
Mhrs Randevu

KOLAY RANDEVU ALMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ

1. YOL:

   Mhrs'de hastane ve poliklinik seçip randevu görünmüyorsa, talep yapın. Her gün acil işleri çıkıp, randevularını iptal eden % 5 insan olabiliyor. Bunların iptal etmesi ile anında boşluk açılıp, sizlere sms ile mesaj geliyor. Sizlerde hemen kabul ederseniz, randevunuzu almış olursunuz (çünkü kabul etmek için kısa süreniz var)

2.YOL:

   Taleplerde bazen sms ile mesaj gelmiyor diyenler olabiliyor (ya hiç randevu çıkmıyor, yada o anlık teknik bir durumdan mesaj gelmemiş olabilir). O yüzden bu yazacağımız yolu yaparsanız biraz daha hızlı sonuca gitmenize sebep olabilir, oda şöyledir.

   Genelde akşam 5-7 arası ile sabah 7-10 arası her 15 dakikada bir sistemi takip edin. Ayrıca sabah 10'da yeni günün randevuları açılıyor. Mutlaka 10'dan sonra bakınız. 

   İptal yapanlar olup ve talepte bulunanlarda yoksa, anlık olarak sistemde randevu açılır. Sizlerde takibinizde bunu gördüğünüz an hemen randevuyu alırsanız, zamanı gelince muayene olmak için hastaneye gidersiniz. Çoğu kimse 1-2 kere bakıp göremeyince, daha randevu çıkmaz diye düşünüyor. Ama bu dediklerimizi yaparsanız, her an randevu çıkabilir.

   Sizler için önemli gördüğümüz bu konuyu yazdık. Temennimiz hiç hasta olmamanız ama dünya hâli bu. Her an hasta olma durumumuz var, o yüzden bu öneri yazımızı sizler ve tüm tanıdıklarınız okursa, herkes faydalanmış olur. 

   ÖNEMLİ NOT, HERKES İÇİN;

   Son olarak şunu da demek istiyoruz randevu alıp, hiç hastaneye gitmeyenler de olabiliyor (iptalde yapmayan), lütfen böyle bir durum yapmayalım. Eğer acil işiniz çıktı ise iptal edin, başkası faydalansın. Aynı durumun yarın sizin başınıza da gelebileceğini (hastalanıp randevu bulamayabileceğinizi) asla unutmayın. 

   Ayrıca randevu alıp, gitmeyenlere sistem üzerinden yaptırımlarda olabilir. Her şeyden önemlisi randevu alıp, isteyerek gitmemekle başkasının kul hakkına girmiş oluruz. Bunu hiç ama hiç unutmayalım. Ayrıca sağlıkta bazen dakikaların çok önemi vardır, can taşıyoruz.

   Eğer randevu alıp gitmeyenler çok olursa, şöyle bir önlem alınabilir (randevu alamayanların hakkını korumak için)

   Randevusuna üst üste iki kere gitmeyene, 2 ay randevu verilmesin. Eğer illa gitmek istiyorsa, özel hastanedeki muayene ücreti neyse o kadar para ödesin (madem başkalarının randevu almasına engel oluyor). Avrupa'da randevusuna gitmeyenlere neler yapılıyor, bir incelensin isteriz. 

   Başka bir önemli yazımızda daha görüşmek üzere herkese Saygı ve Selamlarımızı sunarız...Kaynaklar; wwwmhrsgovtr, randevu alma denemeleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Meyve ve Sebze alırken dikkat