6 Mayıs 2021 Perşembe

Bill Gates ve Tebeşir Tozu

    Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi bizler medyada yazılan yazıları aynen yazmak yerine, biraz derin düşünerek arka planında neler olabilir ? onları düşünüp yazarak, düşünce ufuklarımızı genişletmeye çalışıyoruz. Bu günkü yazımız Bill Gates'in yaptığı son hamlesi üzerine olacaktır. 

   Bill Gates niçin bu kadar önemli biridir diye sorabilirsiniz. Bunun cevabı önceki analiz yazılarımız da anlatılmıştı. Biz kişileri değil, bir düşünce grubunu temsil edenleri analiz etmekteyiz. Kişiler değişebilir ama onların temsil ettiği grupların fikirleri sabit gibidir. Bu grupların fikirleri de basit değildir. O yüzden onları hep takip edeceğiz ki, bizlere karşı oynanması düşünülen planları açığa çıkartacağız. Böylece yazımızı okuyanlar, bilgilerine bilgi katmış olacak.

Tebeşir tozu
Kireç taşı Tebeşir tozu

   Biz çok
teknik detaya girmeden hamlesine bakıp, onun üzerinden analizlerimizi yazalım. Bill Gates kısaca aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, Dünya fazla ısınmasın diye, tebeşir tozu (kireç taşı) ile güneş ışınlarını karartmaya çalışacak ! Bunu da haziranda bir deneme ile başlatacak. Emeklilik yaşı gelen bir kişinin, aşı ve bu tarz konularda adeta ben ölümsüz biriyim der gibi çalışması, bizlerin akıllarında deli sorular oluşturdu. Bu sorularımıza geçmeden önce, bazı bilgileri yazalım. Sonra sırasıyla sorularımızı siz değerli okuyucularımıza yazmaya başlayacağız.

   Bildiğiniz gibi Bill Gates dünyanın farklı ülkelerinden yüzbinlerce dönüm arazi satın almış diye yazmıştık, önceki yazımız da . Sadece Amerika'da aldığı arazi büyüklüğü bile bazı küçük ülkelere denktir. Önceki yazımız da ayrıca neler planlıyor olabileceğini de yazmıştık. Şimdi Bill Gates' den yeni bir hamle geldi. Bu hamlenin, önceden aldığı arazilerle olabilecek bağlantısını da yazacağız. Peki Bill Gates ne hamle yaptı ?

Tebeşir Tozu
Tebeşir Tozu Denemesi


   Dünyamızı Allah C.C. bir denge, ahenk ve düzen üzerine yaratmıştır. Bizlere düşen görev ise bunları korumak, zarar verici durumlardan sakınmaktır. Bununla ilgili Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetler şöyledir.

- Şüphesiz bir her şeyi bir ölçüye, bir düzen ve plana göre yarattık (Kamer 54/49)

- Yeryüzünü düzgün bir şekilde yarattık. Oraya sağlam dağlar yerleştirdik. Orada her şeyi belli bir ölçüde bitirdik. Orada sizin için ve rızıklarını sizin vermedikleriniz için geçim yolları yarattık. Her şeyin hazinesi bizim katımızdadır. Biz onlardan ancak, belli ölçülerde veririz (Hicr 15/19-21)

- Gökleri ve yeri yaratan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkaran, buyruğu ile denizde akıp gitmesi için gemileri emrinize veren, ırmakları hizmetinize hazırlayan Allah'tır. Size devamlı faydası olan güneşi ve ayı hizmetinize veren, gece ile gündüzü de size hizmet ettiren yine Allah'tır (İbrâhim 14/32-33)

   Ayet-i Kerimelerden de görüldüğü gibi Dünyanın tek sahibi olan Allah C.C. her şeyi bir düzende yaratıp, bizlere sunmuştur. Eğer biz o dengeyi bozmaya kalkarsak, sonumuz iyi olmaz. 

   Önceki yazılarımızdan birinde sizlere atmosferin katmanlarından ve öneminden bahsetmiştik. Şimdilerde Bill Gates'in yapmak istediği, stratosfere tebeşir tozu göndermektir. Peki buradaki asıl uyanıklığın farkında mısınız ey Dünya halkı ? Sebebi stratosferde çoğunlukla yatay hava hareketleri vardır. Şimdi bununla, tebeşir tozunun ne alakası var diyebilirsiniz. Burada çok büyük bir tehlikeden bahsedeceğiz. Bill Gates çevremizdeki herhangi bir A ülkesinden stratosfere tebeşir tozu gönderirse, bu yatay hava hareketleri ile bizim ülkemizin hava katına da ulaşabilir ve güneşimizi engelleyebilir. Yani bizim ülkemizdeki güneş ışınlarını kapatmak için, ülkemizden bir deneme yapmasına gerek yok, yakın bir ülkeden yaparsa, tozlar bize de ulaşır !

   Sıra geldi akıllarımıza gelen bazı deli soruları Bill Gates ve ekibine yazmaya, sayın okuyucularımız. Bunları sırasıyla yazalım, cevapları hepimizi ilgilendiriyor. Çünkü yapılanlar tüm dünyanın dengesini bozabilir !

1) Korona virüsten korunmak için, güneş ışınlarından deri vasıtasıyla alınan D vitamini vücudumuza çok faydalıdır (yaklaşık % 88). Acaba Bill Gates, küresel ısınmayı azaltacağım diyerek, milletin D vitamini almasını engelleyip, virüsün azalmamasını mı istiyor ?

2) Virüsün azalmayarak devam etmesiyle, aşıları uzun vadeli satma planlarımı var ? Çünkü bir çok aşı firması ile ortaklığı var.

3) Havanın dengesini bozarak, insanların nefes almasına müdahale edip, tüm insanlığı felakete mi sürüklemek istiyorlar ? Havada olabilecek küçük bir aksilikte, bunlar nefesle vücudumuza girecektir.

4) Dünyada iklim değişikliği yapıp, kıtlığın oluşmasını mı istiyorlar ?

5) Kıtlık çıkarsa, kendisi tarım ürünleri üzerinden yüzlerce milyar dolar paramı kazanacak ? O kadar araziyi boşuna almadı, herhalde.

6) Dünyayı küresel ısınma ile korkutmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz ? Çünkü asıl sorun küresel ısınma değildir, küresel soğumadır (iklim bilimcilerine göre). Çünkü ısınma da yağmur olur, bereket olur. Peki küresel soğuma olursa, bahçeler de ürünler yetişir mi, ürünler yetişmeyince neler olacak ?

7) Küresel ısınma bahane edilerek küresel soğuma getirilirse, dünyada göçler artmaz mı ? Bu göçlerin artması size ne fayda getirecek ?

8) Hava olaylarına müdahale etmenizle fırtınalar, okyanuslarda büyük dalgalar vs.  artmaz mı ? Eğer bunlar artarsa, neler olacağını hiç düşündünüz mü ? Yoksa sizler kendinizi hep ölümsüz mü zannediyorsunuz, yani bize bir şey olmaz mı diyorsunuz ?

9) Yoksa asıl amacınız milleti ölümle korkutup, sıtmaya razı ederek, robotik insanlığa geçişi mi başlatacaksınız ?

10) Son olarak yarın bir gün çıkıp dünyada gece ve gündüz süreleri daha farklı olmalı deyip, buna da müdahale ederek, dünyanın çivisini çıkarma planlarınız da, ayrıca var mıdır ? Bizler merak içindeyiz. Unutmayınız ki hiç bir şey gizli kalmaz, sizler planlarsınız, bizlerse buluruz.

Küresel Soğuma
Küresel Soğuma 


   Her tarafında yeşillik ve maviliklerin olduğu dünyamızı bizler iyi korumazsak, sonuçlarına da hep beraber katlanırız. Çünkü Allah C.C. yaşayasınız, şükredesiniz, kulluk edesiniz diye bizleri bu dünyaya gönderdi. Bundan dolayı her zaman halimize şükredelim, dünyamızı koruyalım, yanlış yapanlar olursa takip edip uyaralım.

   Sağlıklı, huzurlu ve mutlu hayatlar geçirmeniz dileklerimizle, bir sonraki yazımız da görüşmek üzere herkese Saygılar...   Kaynaklar ve etiketler;  wwwgooglecom, dergidiyanetgovtr, wwwaacomtr, wwwmtagovtr, KITLIK, robotik insanlık

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

TEI ve Motor