19 Ocak 2021 Salı

Aşı Profesörlüğünden Tarım Uzmanlığına

   Merhaba değerli okuyucularımız, gündem o kadar hızlı ilerliyor ki hayatı hızlandırıyor. Bundan sonra diğer işlerimizden zaman kalırsa 2-3 günde bir, kısa köşe yazıları yazacağız. Belki de ileride günlük yazacağız, planlarımıza aldık şimdiden.

   Bugün gördüğümüz bir konu üzerinde kendi analizlerimizi yazacağız. Konunun baş aktörü, bilgisayar uzmanı, sonra aşı profesörü olan Bill Gates. Diyeceksiniz yine ne yapmış? Son yıllarda Amerika'nın değişik eyaletlerinde yaklaşık çeyrek milyon dönüm arazi satın almış. Eee bunun neresi ilginç diyebilirsiniz adamın parası var istediğini alır, istediğini satar.

Arazi
Arazi Bill Gates


   Yatırımcı gözüyle bakarsanız, dediğiniz doğru. Ama 66 yaşında olan Bill Gates'in bağlantılarını yazdığımız önceki yazımız bilinirse, bunun normal bir yatırım olmadığını iyi anlarsınız. Ayrıca yıllarını bilgisayar üzerine veren bir kişinin bir anda aşı, sonra tarım üzerine bir şeyler yapması çok düşündürücü. Normalde emekli olan insanlar, dinlenir, yaptığı işlerle ilgili gençlere tavsiye verici konferanslar yapar. Ama Bill Gates eski işiyle alakalı bir şey yapmıyor, tam tersi insan sağlığını ilgilendirecek işlere giriyor. Zaten kendisinin çok sözü var, sağlıkla alakalı, diğer yazımız da anlattık hepsini. 

   O zaman Bill Gates neler düşünüyor diye sorular soracağınızı bildiğimiz için, derinlemesine düşündük. Kendimizi onun yerine koyarak, biraz empati yaptık. Gıda ve su insanların yaşaması için gerekli olan en önemli 2 vazgeçilmezdir. Eğer niyetleri iyi değil ise, bizlere göre şunları planlamış olabilirler. Sırasıyla bizler yazalım, sonra yazdığımız her adım doğru çıkarsa, sonraki adımların neler olacağını şimdiden öğrenmiş olursunuz. Bizden düşünüp yazması, gerisi sizlerin kararı.

BİLL GATES ve ARKASINDAKİ DERİN GÜÇLER NELER PLANLIYOR OLABİLİRLER?

- Önce ürünler üretip, çokça reklam edecekler

- Sonra belli bir reklama ulaştıktan sonra, daha çok kitleye ulaşmak isteyecekler

- Daha çok kitleye sağlam şekilde ulaşmanın yolu, paketli ürünlerdir. Buna iyi yatırım yapacaklar

- Bu altyapıları yaptıktan sonra, daha fazla randıman almak için Gdo'lu ürünlere yönelecekler

- Büyük planın asıl kısmı, bundan sonra başlayacak

- Dünya'da herkese bu gdo'lu ürünleri satmak için, diğer normal yediğimiz doğal gıdaların bir şekilde pasifize edilmesi gerekecektir. Bunun için domates, patates, soğan, fasulye vs.. kısaca ne varsa bunlarla ilgili spekülatif haberler, karalama kampanyaları yapacaklar.

- Mesela bu sebze ve meyveler insanlara, değişik hastalıklar yapıyor, yani göz korkutma senaryoları yapacaklar.

- Bunda ne kadar başarılı olurlarsa eğer, o kadar kişiye ürünleri ulaşacak

- Bunların nakliyesi kısa zamanda olması için kendi nakliye taşıma firmalarını kuracaklar. Ürünler elit kesime hitap edecekse belki de, hava kargo firması kuracaklar.

- Sonra bu gdo'lu ürünlerle insanlar değişik hastalıklara yakalanabilir. Yani sağlıksız yetişen bir nesil olacak.

- Kimileri ölür, kimileri ise hastalanıp, ilaçlar almaya başlar. Zaten ilaç sektörünün çoğu, bunun arkasındaki derin güçlerin elinde. Yani bir taşla 2 kuş misali

   Bu yazdıklarımızı planlamış olabilirler mi ? Bizce daha fazlasını da planlamış olabilirler. Bunun haricinde şu an yapay et üretip, Singapur'dan ilk onayı bile aldılar. Tahminen 5-8 sene içinde bu yapay et dünyada artabilir. Bizce sağlıklı olamaz, çünkü adı üstünde doğal değil, yapay. 

   Ayrıca bunun çok tehlikeli bir söyleyişi iler ki yıllarda karşımıza bir duvar gibi çıkacak. Nasıl mı ? İleride bazıları diyecekler ki, Kurban Bayramı'nda hayvan kesmeyin, amacınız et dağıtmaksa, buyurun yapay etlerimiz var. Bu yapay etlere daha çevreci gibi süslü laflar da ekleyip, bizleri ibadetlerden uzaklaştırmaya çalışacaklardır. Yani bir bakıma vâcip olan Kurban Kesmeyi başka türlü söylemlerle söyleyip, bizleri Kurban kesmemek için ikna etmeye uğraşacaklardır. Şimdiden uyanık olalım. Hayat doğaldır, yapaylarla aklımızı karıştırmalarına izin vermeyelim.

   Eğer şu anki korona virüste yapay ise, üst akıl bazı kazanımlar elde etti bile. En basitinden bizleri ''Manevi Değerlerimizden'' Uzaklaştırdılar. Neleri mi ?

- Büyüklerin elleri öpülmüyor

- Camilerde insanlarımız musafaha yapamıyor

- Yollarda insanlar birbirleriyle tokalaşmıyor, samimiyet azalıyor

- Hacca gidilmedi

   Bu yüzden bizler hem kontrollü, hem de çok uyanık olmalıyız. Üst akıl hiç bir zaman uyumaz, bunu unutursak, bizleri daha çok oyuna getirirler ömür boyu. 

   Yazımızın sonuna geldik. Herkesin öğrenmesi için paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle, herkese Saygılar...   Kaynaklar ve etiketler; wwwgooglecom resim, AŞI, PROFESÖR, ANALİZLER, AŞI PROFESÖRLÜĞÜNDEN TARIM UZMANLIĞINA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Değerli acil tıbbi müdahaleler Koma nedir Bayılma nedir