2 Nisan 2022 Cumartesi

Rusya ve Ukrayna arasında Olabilecek Antlaşmanın İsmi

   Antalya mutabakatı adlı yazımızın sonunda belirttiğimiz gibi anlaşma liderler arasında ve Türkiye'de olabilir demiştik. Yazımızı tekrar okuyabilirseniz, son kısımlarında aynen şunlar yazılıdır:

- '' Bir ihtimal Rusya ve Ukrayna Başkanları biz Ankara'da antlaşma istiyoruz da diyebilirler ''

   Antalya'daki görüşmelerden ve bizim yazımızdan sonra 3 hafta geçti. Aradan geçen bu zaman zarfında barış için, bir çok görüşmeler oldu ve en son İstanbul'da şu an olan gelişmelere göre anlaşma yakın gibi İnşaAllah. Bu antlaşma olduğu an tüm dünya halkı rahat bir nefes alacaktır. En basitinden doğalgaz ve akaryakıtta olan aşırı zamlar, herkesi derinden etkilemeye başladı. Bunun yanında göç dalgaları ve buğday durumları da vardır.

   Bu antlaşmayı Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'i bir araya getirecek olan Türkiye Devleti'nin yapabileceğini demiştik önceden, öylede olacak gibi görünüyor gelişmeler. Çünkü iki devlet başkanının dünyada her anlamda güvendiği tek lider, C. Başkanımız Sayın Erdoğan'dır. 

   Ülkemiz antlaşma olması için her konuda diplomatik girişimlerini yapmaktadır. Bunu gören Rusya ve Ukrayna Devlet Başkanları, önce dışişleri bakanlarını Antalya'ya gönderdiler, şimdi ise heyetlerini İstanbul'a gönderdiler. Yakında da başkanların kendileri gelecek İnşâAllah ülkemize, antlaşmanın imzalanması için.

Rusya Türkiye Ukrayna
Rusya Türkiye Ukrayna Antlaşma
   Burada şunu da unutmamak gerekir. Bu iki ülkenin antlaşma yapmamasını isteyenler var (gizliden istemeyenler, açıktan ister gibi görünenler). O yüzden şu zamanlar provokasyonlara çok dikkat etmek gerekir. Mesela ummadık bir anda Rusya'dan veya Ukrayna'dan karşı tarafa bomba atılabilir, suikast düzenlenebilir. Yani ortamı gerecek bir hareket her an olabilir, buna her iki taraf şu zamanlarda aşırı dikkat etmelidir. 
   
   Eğer bir aksilik olmazsa beklenen antlaşma olacak Türkiye'de. Burada ülkemizin de çok dikkatli olması gerekir. Çünkü bu sıradan bir antlaşma olmayacak, dünyanın gözünün ve kulağının hep takipte kalacağı bir antlaşma olacak. O yüzden ülkemizi de provokasyonlara çekmek isteyenler olabilir. 

   Nasıl mı? 2016 yılındaki Rus Büyükelçi Karlov'a yapılan suikast benzeri bir planı, bu antlaşmanın olacağı zamanda, birileri akılların da planlamış olabilir. O yüzden Ülke olarak çok titiz ve hassas olmalıyız. Bir Atasözümüz ne der;

   -''Su Uyur Düşman Uyumaz''. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda vardır.
 
  Peki bu anlaşma olursa adı ne olabilir. Bize göre 2 alternatif isim var, bunlar;

a) İSRUK Antlaşması  veya  b) ANRUK Antlaşması 

   Peki nedir bu isimlerin açılımı diye sorabilirsiniz. Bunlar kısaltmalardır, nasıl mı? Şöyle kısaca;

İstanbul   =   İs

Rusya      =   Ru

Ukrayna  =   Uk

Ankara    =   An   

   Bu kısaltmaların birleşimi ve kesişiminden ortaya, bu isimlerden biri çıkabilir.

isruk
İsruk   Anruk

   Antlaşma bir an önce olup, dünyaya huzur gelir İnş. Bunun olmasını herkes dört gözle bekliyor, özellikle küçük çocuklar. Bu savaşla dünyadaki herkeste iyi bir empati yapmıştır umarız. Çünkü dünyada sadece buradaki çocuklar değil, farklı coğrafyalardaki yüzbinlerce çocuk silahların altında büyümektedirler. Kimileri anne ve babasız kalıp, hayata zar zor tutunmaya çalışmaktadırlar. Bunları asla unutmayalım.

   Dünyada herkesin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasını diler, başka bir yazımızda daha görüşmek üzere herkese Saygılar sunarız...   Kaynaklar ve etiketler; wwwgooglecom, wwwtccbgovtr, isruk, anruk, olabilecek antlaşma, rusya ukrayna antlaşma,  rusya ukrayna barış görüşmeleri, RUSYA VE UKRAYNA ARASINDA OLABİLECEK ANTLAŞMANIN İSMİ, ukrayna rusya türkiye görüşmesi, ANALİZLER, rusya ukrayna istanbul görüşmesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Halter sporu nedir, Halter sporu hakkında bilgiler