12 Mayıs 2023 Cuma

Seçime katılım oranı kaç Seçime katılma oranı nedir

   Dünyadaki en önemli seçim olan 2023 Türkiye seçimlerine, sadece saatler kaldı. Bugüne kadar adaylar çok çalıştı, bundan sonra görev seçmenlerde yani bizlerde olacak.

  Bu seçimleri dünyada yaklaşık 2 milyar insan takip etmektedir. Kimdir bunlar?

- Türk Devletleri

- Müslüman Devletler

- Dünyadaki Mazlum Halkların Olduğu, Tüm Devletler

Seçim
Seçime katılım oranı

   Bu 2 milyar insanın şu an gözü ve kulağı Türkiye'dedir. Bazı ülkelerde seçimler, en az bizim kadar takip edilmektedir. Çünkü bu 2 milyar insan Türkiye'mizi lider ülke olarak görmektedir. Bu lider ülke kavramı, nedir diye sorarsanız;

- Biz ne kadar büyürsek onların o kadar çok korunması ve gözetlenmesi demektir

- Bizden alacakları güçlerle emperyalist devletlere karşı seslerinin daha güçlü çıkması, haklarını daha çok alması demektir.

- Birlikte işler yaparak, onların daha çok büyümesi demektir.

   Ayrıca bu seçiminin sonucunu  Amerika ve Avrupa belki bizden daha çok merak etmektedir. Nedeni ise Türkiye çok büyürse, onların dünyadaki tüm planları altüst olacaktır. Bu yüzden haftalardır sağlık durumları bu aralar pek iyi değil. Bunu orada yayımlanan gazete ve dergilerden çok kolayca anlamaktayız. Son yayımlanan manşetlerin resimleri şöyledir.

Yabancı basın
Yabancı basın

   Tarihi olarak önemi bu kadar büyük olan seçimde bizlere düşen görev nedir o zaman? Tabii ki seçime çok yüksek bir oranda katılımın olmasını sağlamaktır, yani herkesin mümkünse oy kullanmaya gitmesi gerekir. Bugüne kadar yapılan seçimlerde en yüksek katılım oranı % 93,38'dir (1987 yılı). Şimdi bu rakamı geçersek tarihi bir rekoru ülke olarak kırabiliriz.

   Hep birlikte büyük Türkiye için, var mısın bu rekoru kırmaya? Sen istersen her şey olur...

   Seçimlerin ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlar getirmesi dileklerimizle hepinize Saygı ve Selamlarımızı sunarız...   Kaynaklar ve etiketler; wwwtrcooltext (resim), Nerede oy kullanacağım, İkinci tur ne zaman, seçime katılım kaç, seçime katılım oranı nedir, seçime katılım oranı kaç, seçime katılım oranları, seçime katılım oranı yüzde kaç, seçime katılım oranı nasıl, SEÇİM, katılım oranı seçim, SEÇİME KATILIM ORANI KAÇ, katılım oranı kaç, SEÇİME KATILMA ORANI NEDİR, seçime katılma oranı, ANALİZLER, seçime katılım oranı ne kadar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Mağaza, Market ve Pazar etiketlerinin faturaları denetlensin