10 Temmuz 2024 Çarşamba

Selçuk Bey çok Siha üretiyorsa, niçin Gazze'ye göndermiyor

   Sabır, sabır, sabır, nereye kadar sabır?

   Aylardır bize de sorulan bir soruyu, soran vatandaşlarımıza kısaca anlatmaya çalıştık. Ama çoğu insanımız bu sorunun tam cevabını bilmiyor. O yüzden bizde bu cevabı kısaca analiz olarak yazmaya karar verdik. 

   Önce soruyu tam olarak yazalım sonra cevabını kısaca, herkesin basitçe anlayacağı şekilde yazalım...

   SORU: Madem Selçuk Bey çok Siha yapıyor, parası da var, o zaman niçin Gazze'ye bir kaç Siha göndermiyor? Aslında soru niçin gönderemiyor  şeklinde olmalı. Yazımızı okuyunca niçin böyle dediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Selçuk Bey
Selçuk Bey Gazze

   BU SORUYA VERİLECEK EN KISA CEVAP

   Sayın Selçuk ve Haluk Bey'ler kendilerini zor tutuyor. Neden mi? Uluslararası hukuktan dolayı...

   Nasıl yani der gibisiniz şimdi? Kısaca şöyle diyelim. Eğer Filistin devlet olarak tanınsa ve Filistin Devleti bizden yardım istese, Bayraktar kardeşler bırakın bir kaçı, anında en az 20 tane AKINCI Siha'yı gönderir, sabaha bile bırakmazlar. Ana sorun, devlet olarak tanınmaması.

   Şu an gönderseler, devletler arası savaş çıkar anında. Şimdi şunu duyar gibiyiz, Azerbaycan ve Ukrayna'ya gönderdi ama. Evet gönderdi, onlar dünyada tanınan birer devlet. Filistin ise tüm dünyada tanınan bir Devlet değil. Filistin Devlet olarak tam tanınıp sonra Devlet Başkanı Mahmud Abbas acil yardım istese, bu sorun anında çözülür.

   Böylece başta Selçuk Bey olmak üzere herkes rahat nefes alır. Selçuk Bey'in konuşmalarındaki ses tonundan bunu hissedebiliyoruz...

   Bu yüzden bol dua edelim Filistin tanınsın, Gazze'ye her yerden yardımlar ulaşsın...(Örnek; Allah'ım Gazze'ye 100 kere yardım et, Gazze'ye yardım etmek isteyenlere ise 1.000 kere yardım et)

   Konu daha hızlı anlaşılsın diye akılda kalıcı bir örnek daha vermek istiyoruz. Biz Yunanistan'dan Siha talep etmeden, Yunanistan bizim ülkeye 5 siha gönderse neler olur? Bunu detaylı düşününce ne demek istediğimiz kolayca anlaşılacaktır.

   Yazımızın sonuna gelirken bizde soralım...Ey Amerika niçin Filistin'i tanımıyorsun, lafta her türlü yardım yapacağım diyorsun ama icraat te bir şey yok. Limanla yardım edeceğin dedin ama hiç bir yardım yapmadın, çünkü niyetin farklıydı. Biz o niyetini başka yazımızda hazırlamıştık, herkes buradan okuyabilir Amerika'nın asıl niyetini.

   Bir duadan ne olur demeyin, çünkü kimin duasının kabul edileceğini sadece Allah C.C. bilir...Sizden özel ricamız olacak, bu yazıyı tüm tanıdıklarınıza gönderir misiniz? Böylece herkes gerçekleri öğrenmiş olur.

   Teşekkürler, Saygılar, Sağlıcakla Kalın...
   Kaynaklar ve etiketler; wwwxcom/selcuk, wwwxcom/baykartech, wwwgooglecom, SELÇUK BEY ÇOK SİHA ÜRETİYORSA, Bayraktar niçin Gazze'ye Siha göndermiyor, NİÇİN GAZZE'YE GÖNDERMİYOR, bayraktar, ANALİZLER, Filistin özgür olsun, Gazze özgür olacak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Halter sporu nedir, Halter sporu hakkında bilgiler