7 Kasım 2021 Pazar

Doğal Şifalar

   Bahar ayları ve kış geldi mi herkesi bir telaş sarmaya başlar. Acaba hasta olursam ne olacak ? Öksürme, nezle, soğuk algınlığı vs.. Bizler bu yazımızda sizlere 3 tane hazırlanması basit, adeta doğal ilaç olacak, tarifleri yazacağız.

Doğal Şifalar
Doğal Şifalar

   Bu tarifleri bizler bizzat denedik, tanıdıklar da denedi, herkes çok memnun kaldı. Bundan önceki bir yazımızda bizler için en önemli doğal ilacın ''insanın moralinin iyi olması'' olduğunu söylemiştik. Tekrar okumak isteyenler yazımızın linkine bakabilir. Bundan sonra Allah C.C.'nin  verdiği doğal gıdaları yemek gelir. Sonra ise tıp bilimi gelir. Herkes için şifa olması dileklerimizle, tariflerimizi yazmaya başlayalım.

1) Ballı SİYAH TURP Suyu

Malzemeler; Siyah turp ve bal

Yapılışı; Siyah turbun üzerinden ve altından düz şekilde keseriz. 

Sonra üstünden içini oyup, bal ekleriz.

Sonra bu turbu bir bardağın üzerine yerleştirip, üstten kestiğimiz parçayı, kapak gibi örteriz.

Sonra 1 gün bekleyince, turbun altından su akar. (Eğer turbun iç yapısı çok sağlamsa, içinden altına doğru bir iğneyle delik açarız). Biriken bu suyu içerseniz, öksürüklerinize bol şifa olacaktır sizlere İnşaAllah.

Ballı turp
Ballı turp

2) Soğanlı Turp İçeceği

Malzemeler; 1 tane kuru soğan,1 tane siyah turp, 20 gram taze zencefil, 2 diş sarmısak

Yapılışı; Bu verilen malzemeleri kesip, 600 ml suda kaynatın. Sonra soğumaya başlatıp, suyunu süzün. 

Kullanılışı; Suya 1 tane limon sıkıp için. Eğer çok ekşilik görürseniz az miktarda suya bal ekleyip, için.

Soğan
Soğan Sarmısak

3) Zencefilli Bal Tarifi

Malzemeler; 20 gram taze zencefil ve 2 tatlı kaşığı bal

Yapılışı; Taze zencefili soyup, çok küçük olarak rendeleyin. Sonra içine bal ekleyip karıştırın. En sonunda 2 damla limon sıkıp, afiyetle yiyiniz.

Limon
Limon Zencefil

   Allah C.C'u her bitkiye ayrı ayrı şifalar vermiştir. Kimi kalbe, kimi sindirime, kimi göze iyi gelmektedir. Bizlere düşen görev ise bu doğal ilaçları, vücudumuza en faydalı olacak şekilde kullanmaktır. Bildiğiniz gibi modern tıp son 100-150 yıldır vardır. Ondan önceki yaklaşık 1900 yılda insanlar bu doğal yiyecekleri araştırarak, kendilerine faydalı olacak şekilde kullanmışlardır.

   Kış günleri için önemli olan bu 3 tariften başka, sizlere bizzat denediğimiz başka doğal karışım tariflerini de yazmaya çalışacağız. Amacımız bizlere faydası olan tariflerden, sizlerin de faydalanmasıdır.

DOĞAL TARİFLER

1) Soğan Kokulu Tarif

   Bir adet kuru soğanı rendeleyip, bir tabağa koyunuz. Daha sonra burnunuzu kapatarak hemen ağzınızla soğanın kokusunu teneffüs edin. Bu soğanın kokusu boğazlarda mikrop varsa, onları yakabilir. Bizde denedik, baya etkili ve işe yarıyor. Bazıları bunu korona olduğu zaman denemiş, baya faydasını görmüş. Bildiğiniz gibi soğan doğrarken (soğanda bulunan enzimlerle), gözlerden yaş gelir, sebebi yabancı maddeleri temizliyor. Bu mantıkla boğazdaki mikropları da temizleyebilir.

2) Nane Çayı

   Bir çay kaşığı naneyi suda kaynatın, sonra çay içer gibi için. Bunu yaparsanız midenizde oluşan, gaz sancılarını azaltabilir.

3) Papatya Çayı

   Doğal papatyayı suda kaynatın ve çay gibi, için. Bunu yaparsanız sinirlere iyi gelir, psikolojik olarak rahatlatır insanı

4) Şekerli Kuru Kahve

   Bir çay kaşığı kuru kahveye biraz toz şeker atıp, direkt yutup, 5 dakika bekleyin. Başka bir şey yiyip, içmeyin. Bunu yaparsanız karnınızda oluşan ağrılar hızlıca geçebilir.

5) İshali Kesebilen Bilgiler (Diğer isimleri, Amel veya Cır Cır olma)

   Muz yemek, Patates haşlaması yemek, Su içmek, Yoğurt yemek, Tuzlu gıdalar yemek, Türk kahvesi içmek, Leblebi yemek

6) Kabızlığı Giderebilen Bilgiler

   Kabuklu elma yemek, İncir yemek, Kayısı yemek, Erik yemek, İncir yemek, Zeytinyağı içmek veya salatalarda kullanmak, Armut yemek, Hoşaf içmek.

7) Ev Yoğurdu ve Kanser

   Sabahları ev yapımı ufak bir kase yoğurdu yerseniz, sizi ileride olabilecek kanser hastalıklarından koruyabilir. Niçin hazır değil de, ev yoğurdu diyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere ev yapımı yoğurtlar 5-6 günden sonra ekşimeye başlar, doğal oldukları için. Ama hazır yoğurtlar yaklaşık 90-120 gün koruyucular ile durabiliyor. Size şimdi soruyoruz, maksimum 5-6 gün dayanabilen ev yoğurdumu daha faydalı olur, yoksa 90-120 koruyucularla durabilen hazır yoğurtlar mı ? Ayrıca evde yoğurt yapmak, çokta zor değildir. Zaten haftada 1 kez yapsanız, ailenize yeter.

8) Elma Yemek

   Sabahları 1 tane aç karna elma yerseniz, sindirim sisteminize iyi gelebilir. Sebebi lif bakımından zengindir. Bu nedenle bağırsaklarınız daha iyi çalışabilir.

9) Su içmek

   Sabah uyandığınızda 1 bardak su içerseniz, vücudunuz güne daha zinde başlar. Çünkü bütün organlar su ile çalışmalarını hızlandırır ve vücutta biriken zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

10) Ceviz Yaprağının Çayı

   Orta boy bir adet ceviz yaprağı kurutulup, kıyıldıktan sonra 200 ml suda kaynatılıp 4-5 dakika demlendirilir. Sonra süzülüp gün boyunca 2 ayrı zamanda azar azar içilir. Bağırsaktaki parazit oluşumlarını engeller, kan şekerini düşürebilir, C vitamini eksiği olanlara faydalı olabilir. 

   Ayrıca ceviz yaprağı farklı tariflerle yapılınca cilt ve saçlara uygulanabilir. Saçlarınızı sağlıklı hale getirebilir, yüzünüzdeki sivilceleri kaybedebilir.

...vs.......

   Bizden bilgileri yazması, sizlerden yapması, şifasını vermesi ise Allah'tandır. (Bu tarifleri yapıp yerken Ya Şâfi Ya Allah dersek, daha iyi olabilir. Çünkü şifayı Allah C.C. verir)

   Hepinize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diler, başka bir yazımızda görüşmek üzere saygılar sunarız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder