1 Haziran 2023 Perşembe

Yeni Bakanlar kimler olabilir Yeni Bakanlar Kurulu

   Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yeni Başkan için seçimler yapıldı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tekrardan Başkan seçildi. Vatan ve Milletimiz için hayırlı olsun. Başkan belli olduğuna göre şimdi sıra yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin açıklanmasına geldi, ona da az bir vakit kaldı...

   En son 1 tane Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 17 tane Bakan vardı kabinede. Bu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi şu bakanlıklardan oluşmaktaydı: 

- Cumhurbaşkanı Yardımcısı
- Adalet Bakanı
- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı
- Dışişleri Bakanı
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
- Gençlik ve Spor Bakanı
- Hazine ve Maliye Bakanı
- İçişleri Bakanı
- Kültür ve Turizm Bakanı
- Milli Eğitim Bakanı
- Milli Savunma Bakanı
- Sağlık Bakanı
- Sanayi ve Teknoloji Bakanı
- Tarım ve Orman Bakanı
- Ticaret Bakanı
- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Yeni Kabine
Yeni Kabine

   Büyüyen Türkiye için ihtiyaç olması halinde bu bakanlıklara ilave bir kaç yeni bakanlık ve başkan yardımcılığı eklenip, yeni kabine öyle açıklanabilir. Bunları önümüzdeki bir kaç gün içinde öğreneceğiz İnşallah.

   Şimdi çoğu kimse Başkan Yardımcısı ve Bakanlar kim olacak diye merak etmeye, sormaya başladı. Bildiğiniz gibi bu konuda son kararı gerekli istişareler yaparak Başkan vermektedir. O yüzden isimlerin %100 kim olacağını, Başkandan hariç kimse bilmemektedir. Belki de bu yazımızı okuyan bir siyasi, bürokrat veya bilim insanı da Bakan olabilir.

   Bizler bu yazımızda Bakan olabileceklerde nasıl özellikler olabileceğini yazacağız. Bu özelliklere göre, kimlerin Bakan olabileceğinin kararını, sizlere bırakacağız.

  BAKANLARDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

- Vatan ve Milleti için günün her saatinde çalışabilecek olmalı

- Hafta sonu tatili diye bir kavram, hayatında olmamalı

- Her zaman dünyaya bakışı pozitif olmalı

- Yorgunluk nedir, bilmemeli

- Daima halk ile birlikte olmalı

- Çözüm odaklı olmalı

- Önerileri hızlı düşünebilmeli

- Hoşgörülü olmalı

- Tebessüm yüzlerinden eksik olmamalı

- Yeri geldi mi devletimizi küçümseyici tavır içinde olanlara karşı, aslan kesilmeli

- Başkanın omzuna yük veren değil, yük alan kişiler olmalı

  BİZİM TAHMİNLERİMİZE GÖRE NELER OLABİLİR

- Milliyetçi Hareket Partisinden 2-3 tane Bakan olabilir

- Seçim sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, Bakan olabilir

- Yeniden Refah Partisinden 1 Bakan olabilir

- Ayrıca her bakanlığın görevleri çok önemlidir. Milletimiz için şu an Ticaret Bakanlığı çok önemlidir, çünkü gıda ve sebzelerde seçim üzeri olan aşırı fiyat dalgalanmalarına karşı çok sert tedbirlerin gelmesi gerekir. Bununla ilgili 7 ay öncesinden bir analiz hazırlamıştık, buradan yazımızı okuyabilirsiniz. 

-  Bunun yanında evlerin mülk ve kira fiyatlarını da milletimiz çok yakından takip etmektedir. Bunlarla ilgili büyük kararları Milletimiz, Ticaret Bakanlığından beklemektedir. Aklımıza şöyle bir konuda geldi, acaba yapılabilir mi? Bu aşırı fiyat dalgalanmalarını takip edecek ayrı bir bakanlık olabilir mi? Yani çok hızlı sonuçlara gidebilmek için, sadece bunlara bakabilecek bir bakanlık olabilir mi?

  BAKANLIKLARDAN MİLLETİMİZİN BAZI BEKLEDİKLERİ

- Mahkemelerde kısa zamanda, sonuçların alınması. Yani davalar kısa zamanda sonuçlanmalı

- Boşanma davalarında süresiz nafaka için çözüm bulunmalı, mesela evlilik süresi kadar olabilir. Çünkü boşanan kişi tekrar evlenince, diğerine ömür boyu nafaka ödediği için, zor durumda kalabiliyor

- Hem devletimizin, hem de milletimizin kazanması için (döviz ve sanal paralardan uzaklaşması) devlet projelerine milletimizin ortak olması. Bununla ilgili 2 yıl önce bir analiz yazısı hazırlamıştık, detayları buradan okuyabilirsiniz.

- Tarihimiz görsellerle öğrencilere daha iyi anlatılmalı

- Bunlara benzer halkımızın başka acil önemli istekleri de dinlenip, çözümler yapılmalıdır

   Kurulacak yeni kabinenin şimdiden Vatanımıza, Milletimize, Devletimize, tüm dünyadaki Türklere, Müslümanlara ve Mazlum coğrafyadaki insanlara hayırlar getirmesi dileklerimizle hepinize Saygı ve Selamlarımızı sunarız...   Kaynaklar ve etiketler; wwwtccbgovtr, trcooltextcom (resim), yeni kabine, bakanlar kurulu kimlerden oluşur, bakanlar kurulu kimlerden oluşacak, bakanlar kurulu kimler olacak, yeni bakanlar kurulu kimler olabilir, bakanlarda değişiklik, bakanların isimleri, bakanlarımız, YENİ BAKANLAR KİMLER OLABİLİR, bakanlardan beklenilenler, YENİ BAKANLAR KURULU, bakanlar kurulu özellikleri, ANALİZLER, bakanlar değişecek mi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Halter sporu nedir, Halter sporu hakkında bilgiler