30 Temmuz 2022 Cumartesi

Togg fiyatı ne olacak, Togg tahmini satış fiyatı ne olur

   Geliyor, geliyor, o geliyor...

   Türkiye'nin arabası Togg geliyor...

   Büyük emeklerle üretilip 29 Ekim 1961 günü tanıtıma çıkarılan ilk arabamız Devrim, sudan sebeplerle rafa kaldırılmıştı. Devrimle ilgili kısa öz bilgileri 15 ay önce yazımızın birinde yazmıştık. Tekrar okumak isteyenler, bu linkimize bakabilir. Devrim arabamızdan sonra aradan çok uzun yıllar geçti ve beklenen gün nasipse geliyor İnşallah. Evet 29 Ekim 2022 günü yerli ve milli arabamız Togg, üretim bandından inecek.

Togg
Togg Fiyat

   Bu tarih Türkiye için çok büyük bir tarih olacak İnşallah. Çünkü 61 yıldır beklediğimiz arabamızın ilki fabrikanın kapısından resmi olarak çıkacak, hem de elektrikli olarak. Bu yüzden her Türk insanı ne kadar gururlansa, azdır. Arabamız önce Türkiye yollarında, sonra başka ülke yollarında, 5-10 sene sonra ise belki de tüm dünya yollarında kullanılacaktır.

   Araba niçin önemlidir, çünkü şu an dünyadaki büyük markaların yıllık üretimi 10 milyon adetler civarıdır, buda yaklaşık 200 ile 300 milyar dolar arası bir para demektir. Yani büyük bir araba markasının yıllık cirosu, tüm Türkiye'deki fabrikaların yaptığı yıllık toplam ihracat büyüklüğündedir. Bu örnekle arabanın öneminin ne kadar büyük olduğu, daha iyi anlaşıldı sanırım. Biz Togg ile yıllık 175.000 adetle üretime başlayacağız. İleride kapasite ve fabrika sayıları arttıkça, yıllık üretim belki de yıllık 1 milyon adetlere ulaşacaktır. 

   Ayrıca diğer araba markalarının kuruluş yılları, büyüklükleri ..vs.. detaylarını merak edenler içinde 6 ay önceden başka bir yazı daha hazırlamıştık. O detayları merak edenler de bu linkimizden okuyabilirler.

   Şimdi gelelim günümüzde en çok sorulan soruya...???

   Togg arabanın fiyatı ne olacak acaba?

   Bununla ilgili net açıklama henüz yok ama biz olaya ticari bakıp, bizim tahmin beklentimizi yazacağız. Gerisi firma ortaklarının ve Devletimizin yapacağı desteklerle beraber belirlenecektir.

   TOGG FİYAT TAHMİNİMİZ

   Modelleri tanıtılan arabalarımız birbirinden güzel ve dünyada çok ses getirmiştir. Bu yüzden devletimizin de vereceği desteklerle Togg fiyatı, muadil yabancı marka araba model tip fiyatlarının (Suv, Sedan, Hatchback)  % 75'i  ile % 85'i arası bir fiyatta olacağını beklemekteyiz. Ortalamasını alırsak % 80 civarı olacağını tahmin etmekteyiz.

   Bir örnek verecek olursak. Türkiye'de satılan bir yabancı araba modeli 1 milyon TL ise, benzeri olan Togg araba model fiyatının ise ortalama, 800 bin TL olabilir diye düşünmekteyiz.

   Fiyatlar açıklanacağı zaman, bu oranlara bakarız. Bizlerin gönlünden geçen oranlar bu şekildedir. Şimdiden Vatana, Devlete ve Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah C.C. kazasız yolculuklar nasip eder İnşallah. Bu arada Togg arabanın Suv ve Sedan modelleri çok güzel. Merakla Hatchback modelini bekliyoruz, onun da harika bir model olarak piyasaya sunulacağından eminiz.

   Herkesin merakla beklediği bir konunun sonuna yavaş yavaş gelmiş bulunmaktayız. Bu Togg arabamız ülkemizin ilk yerli üretim arabası olacak olup, ileride başka markaların çıkmasına da vesile olacaktır. Belki de 10 sene sonra Togg gibi 3-4 tane daha başka markalarla, arabalarımız olabilir. Böyle olursa yıllık üretim kapasitelerimiz 3-5 milyon adetlere kadar çıkabilir.

   Bu temennilerle yazımızı bitiriyoruz, başka bir yazımızda yine görüşmek üzere herkese Saygılar sunar, yazılarımızı tanıdıklarınıza gönderdiğiniz için ayrıca Teşekkür ederiz...

   Kalın sağlıcakla, her şey büyük Türkiye için...   Kaynaklar ve etiketler; Togg twitter (resim), araba, otomobil, oto, türkiye'nin otomobili, togg fiyat ne kadar olacak, togg ne kadar olacak, togg fiyatı ne olacak, togg fiyatı ne olur, togg fiyat ne olacak, togg fiyat ne olur, togg fiyat tahmini, togg'un fiyatı ne kadar olacak, TOGG FİYATI NE OLACAK, togg'un fiyatı ne olacak, TOGG TAHMİNİ SATIŞ FİYATI NE OLUR, togg tahmini satış fiyatı ne olur,  ARABA TAŞITLAR, togg'un fiyatı ne olur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Mağaza, Market ve Pazar etiketlerinin faturaları denetlensin