25 Ocak 2024 Perşembe

İsveç Onayı ile Milletimizin Bekledikleri

   Meclisimiz (TBMM) İsveç'in NATO'ya katılımını içeren kanun teklifini kabul etti. İlk bakışta bu kanun nasıl geçti diye milletimiz birbirine sormaya başladı. Bizde genel bir gözlem yapıp, bunun neden onaylandığını analiz olarak yazmaya karar verdik.

Türkiye Gazze
Türkiye İsveç Gazze F16

   1,5 sene önce Finlandiya ve İsveç ile ilgili detaylı bir yazı hazırlamıştık. Bu yazımızdaki çekincelerimiz her zaman devam edecektir, o yüzden dikkatli olmak lazım. O yazımızı tekrar okumak için önce bu linke bakalım. Sonra yazımıza devam edelim.

NEDEN ONAYLANMIŞ OLABİLİR?

- Son zamanlarda Amerika İsrail'i, Gazze antlaşması yapması için sıkıştırmaktadır (Netanyahu için ya istifa yada kalp krizi haberi duyarsak yakında, şaşırmayalım). Aslında Amerika'nın başta bir düşüncesi vardı, İsrail'i bu konuda ikna edemeyince buyur meydana dedi. Amerika bu düşüncesi ile 2 yönlü kazanacaktı. Amerika'nın bu düşüncesini bir önceki yazımızda anlatmıştık, isterseniz o yazımızı tekrar buradan tekrar okuyun, sonra yazımıza devam edersiniz. Böylece tüm taşlar yerine daha iyi oturmuş olur.

- Meclisimizin kanunu onaylama sürecinin hızlanması

- Amerika'nın kongreyi ikna etmesinin beklenmesi

- Bunlardan sonra bizler için en önemli kazanım Gazze'nin ÖZGÜR olması ve Filistin'in tüm dünyada TANINMASIDIR. Bunun olması için gereken adımların atılacağını düşünüyoruz.

- Eğer bunlar olursa, Macaristan'da kanunu onaylamak için adımlar atacaktır (Türkiye'nin isteği ile). Yani bir bakıma süreci yöneten Türkiye'dir, Sayın Başkan Erdoğan'dır. Ayrıca bildiğiniz üzere sadece Türkiye'nin onay vermesi yetmiyor, Macaristan'ında onaylaması gerekir. Yoksa İsveç NATO'ya giremez.

  Gazze'nin özgür olması İnşallah yakında olacak diyelim...

  Sona az kaldı diyelim, 1967 sınırlarına dönülsün umarım...

  Gazze ÖZGÜR olacak, Filistin tam BAĞIMSIZ Devlet olacak İnşaAllah...

  Bizim gördüklerimiz ve olması gerekenler (dünyada 7 milyar insanın bekledikleri) bunlardır diye düşünüyoruz. İsveç onayının asıl kazanımı F16 savaş uçakları değil, Gazze'dir İnşallah diye bekliyoruz. Çünkü Amerika'dan F-16 alamasaydık, başka ülkelerden farklı uçaklarda alabilirdik. Bundan dolayı asıl kazanım Gazze, sonra F16 uçaklarıdır diye düşünüyoruz.

  Bunların olacağına bir işaret Macaristan'dan geldi. Kanunu Meclislerine götürme anlamında. Eğer Amerika samimiyet sınavında yanlış yaparsa, bundan sonra dünyada çok yalnız kalır. Macaristan'da onaylamaz kanunu.  Çünkü Ortadoğu'da Türkiyesiz bir denklem kurulamaz.

  Başka bir işarette Amerika'dan geldi, Başkan Biden kongreye mektup gönderdi, F-16 uçaklar için. 

  Ayrıca Amerika merkezli Foreign Policiy Dergisi, Amerika ordusunun Suriye'deki tüm güçlerini geri çekmeyi düşündüğünü yazdı. Bu haber doğru çıkarsa, Gazze'nin özgür olmasına etkisi büyük olacaktır (her zaman dediğimiz gibi biz yine temkinli olalım, çünkü Amerika'da 8 yıl önce yayımlanan bu haritayı hiç bir zaman unutmayacağız).

  Tüm bu olanlara bakarak sonuçlar neler olabilir diye sorarsak kendimize, şunlara ulaşabiliriz...

  SONUÇLAR

- Türkiye'nin güneyi terörden tamamen kontrol altına alınacak

- İsrail zor duruma gidip, Gazze için isteklerimizi kabul etme zorunda kalacak

- Sonra Gazze ÖZGÜR, Filistin ise TAM BAĞIMSIZ olacak

  Bunlar için bizler bol dua edelim, cihad edelim, boykot edelim sonra ise Tevekkül edelim. Cihadla ilgili yazı hazırlamıştık, onu buradan tekrar okursanız iyi olur. Sizden ricamız Gazze'yi her gün dilimizden düşürmeyelim. Kısaca biz elimizden geleni yapalım, gerisi Allah Kerim...

  Kazanan Gazze olsun, Filistin olsun, mazlumlar olsun...

  Bu dileklerimizle hepinize Saygı ve Selamlarımızı sunarız...


NOT: Bu yazımızı 25 Ocak 2024 sabahı bitirmiştik. 26 Ocak 2024 Cuma günü akşama yaklaşırken Lahey Adalet Divanından İsrail'in soykırımla yargılanacağı kararı çıktı. Bu haberler İsrail'i dünyada yalnız bırakacaktır. Amerika ve diğer destekleyen ülkeler birer birer İsrail'den uzaklaşacaktır. Dolayısı ile yukarıda yazdığımız bazı durumlar oluşuyor. 

İnşallah yakında Gazze tamamen özgür olacak, Filistin dünyada tamamen tanınan bir Devlet olacaktır. Cihada devam, Gazze'ye selam...


  Kaynaklar; wwwgooglecom, haberler, wwwlockheedmartincom

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

TEI ve Motor